m

Polska baza nurkowa i turystyczna na Bali

Latest News
Follow Us
GO UP
Image Alt

Kursy PADI

PADI SCUBA DIVER

Pierwsze kroki

PADI SCUBA DIVER jest to kurs przeznaczony dla osób początkujących, które z różnych powodów nie zdecydowały się na przystąpienie do pełnego szkolenia na stopień podstawowy OPEN WATER DIVER. Kurs ten polecamy szczególnie dzieciom oraz osobom, które nie są jeszcze pewne czy chcą uzyskać licencję uprawniającą do nurkowania bez nadzoru instruktora.

Kurs PADI SCUBA DIVER trwa dwa dni i są to ćwiczenia w basenie, teoria (czytanie książki, oglądanie filmu szkoleniowego, rozwiązywanie quizów) oraz dwa nurkowania w wodach otwartych do maksymalnej głębokości 12m.

Po zakończonym kursie wystawiona zostanie licencja PADI uprawniająca do nurkowania do 12m pod opieką Instruktora lub Divemastera PADI.

min. wiek: 10 lat
maks. głębokość: 12m

Cena 385 USD zawiera:

 • transport z hotelu
 • wypożyczenie kompletu sprzętu
 • zajęcia basenowe (1 dzień)
 • 2 nurkowania w wodach otwartych (1 dzień)
 • lunch między nurkowaniami
 • licencja PADI i książeczka nurkowań LOG BOOK

OPEN WATER DIVER

Samodzielne nurkowanie

OWD to kurs po którym będziecie mogli nurkować bez nadzoru instruktora do maksymalnej głębokości 18m wraz z partnerem o co najmniej takich samych uprawnieniach.

Podczas kursu uczestnik zdobywa wiedzę teoretyczną ucząc się samodzielnie z książki oraz słuchając wykładów. Ogląda również film szkoleniowy. W części praktycznej uczestniczy w nurkowaniach szkoleniowych w basenie oraz w otwartych wodach. W trakcie nurkowań uczestnik wykonuje pod okiem instruktora szereg ćwiczeń takich jak oczyszczanie pod wodą maski i automatu oddechowego, kontrolowanie swojej pływalności, awaryjne wynurzenie itp.

Jest to najpopularniejszy kurs nurkowania na Bali.

min. wiek: 10 lat (dzieci do 15 lat: licencja Junior OWD)
maks. głębokość: 18m
czas trwania kursu: 3 dni

Cena 480 USD zawiera:

 • transport z hotelu
 • wypożyczenie kompletu sprzętu
 • 3 dni zajęć teoretycznych i praktycznych (basen i wody otwarte)
 • lunch między nurkowaniami
 • licencja PADI i książeczka nurkowań LOG BOOK

ADVANCED OPEN WATER DIVER

Kolejny poziom

Kurs AOWD przeznaczony jest dla osób, które posiadają licencję na poziomie podstawowym PADI OWD lub równoważną innej organizacji. Szkolenie odbywa się tylko w wodach otwartych. Na kursie uczestniczymy w co najmniej pięciu nurkowaniach specjalizacyjnych i są to: dwa nurkowania głębokie (do 30m) wraz z podwodną nawigacją z kompasem oraz trzy nurkowania do wyboru, np. nocne, wrakowe, z łodzi, podwodna fotografia. Można wybrać je z całej gamy nurkowań specjalizacyjnych.

Szkolenie trwa minimum dwa dni, podczas których również uczestnik uczy się samodzielnie teorii z książki. Kurs AOWD polecany jest przez PADI jako uzupełnienie szkolenia podstawowego. Nie jest potrzebna żadna praktyka po skończonym kursie OWD. Wręcz przeciwnie, dla tych którzy jeszcze nie czują się zbyt pewnie po otrzymaniu licencji OWD taki kurs jest bardzo dobrym uzupełnieniem szkolenia podstawowego i najlepszym wyborem by bezpiecznie doskonalić swoje umiejętności pod okiem instruktora.

W naszym centrum kurs nurkowania AOWD  można również robić w ramach swoich nurkowań turystycznych dopłacając jedynie za książkę PADI Advanced Open Water Diver oraz szkolenie i wydanie certyfikatu. Kurs AOWD jest z pewnością najprzyjemniejszym i najciekawszym ze wszystkich kursów PADI.

min. wiek: 12lat (Junior AOWD)

Cena 385 USD zawiera:

 • transport z hotelu
 • wypożyczenie kompletnego sprzętu
 • 5 nurkowań
 • lunch między nurkowaniami
 • licencja PADI

RESCUE DIVER & EMERGENCY FIRST RESPONSE

Ratunek i pierwsza pomoc

Kurs Rescue Diver & EFR jest kolejnym etapem szkolenia nurka, któremu zależy na rozwoju i doskonaleniu umiejętności. Pierwszym etapem jest kurs pierwszej pomocy Emergency First Response. Szkolenie jest wymagane przed przystąpieniem do kursu na nurka ratownika czyli PADI Rescue Diver.

Emergency First Response to podstawowy kurs pierwszej pomocy medycznej obejmujący miedzy innymi resuscytacje.

Kurs Rescue Diver składa się z zajęć teoretycznych, treningu na basenie oraz w wodach otwartych. W basenie należy przećwiczyć 10 sytuacji awaryjnych takich jak np. wynurzenie awaryjne przy użyciu octopusa, czy podnoszenie z dna nieprzytomnego nurka. Kolejnym etapem są nurkowania w wodach otwartych i przećwiczenie 4 scenariuszy awaryjnych, takich jak np. poszukiwanie i podniesienie z dna zaginionego i nieprzytomnego nurka. Aby przystąpić do kursu Rescue należy mieć zalogowane co najmniej 20 nurkowań i ukończone 15 lat. Kurs trwa minimum 3 dni (tylko nurkowania). Szkolenie EFR przeprowadzane jest w ciągu jednego dnia i nie obejmuje ono nurkowania.

min. wiek: 15 lat
min. doświadczenie: zalogowane co najmniej 20 nurkowań

Cena 450 USD: kurs Rescue Diver
Cena 180 USD: kurs  EFR

468
Licencji OWD
259
Licencji AOWD
23
Licencje Rescue
47
Licencji specjalistycznych
821
Wszystkich licencji

KRZYSZTOF SIENIAWSKI

Instruktor

Od 2002 roku jest instruktorem nurkowania PADI. Po przeszło 5 letnim pobycie w Egipcie gdzie prowadził własną szkołę nurkowania w 2007 roku przeniósł się na Bali. Profesjonalnie zajmuje się fotografią podwodną, jest również operatorem filmowym specjalizującym się w ujęciach podwodnych. Pracował przy wielu produkcjach telewizyjnych, między innymi reality show „Agent” dla stacji TVN, „Lepiej późno niż wcale” dla telewizji Polsat.